Mládež

Přenosy TV NOE ze Světového dne mládeže

12. 07. 2016

Televize Noe bude v Krakově a pro všechny, kteří tam nemohou přijet připravila řadu přenosů, včetně přímých přenosů z Českého národního centra (ČNC). Od 20.7. bude mít i online zpravodajství na svém YouTube kanálu (https://www.youtube.com/user/televnoe)

Upozornění pro cestující do Krakova: čekejte kontroly na hranicích Polska

08. 07. 2016

V souvislosti s konáním Světových dnů mládeže v Krakově (a vrcholným jednáním Severoatlantické aliance ve Varšavě) obnoví Polská republika v období od 4. července do 2. srpna 2016 kontroly na vnitřních hranicích v rámci Schengenského prostoru, tedy i na hranicích s Českou republikou.

Informace pro nepřihlášené poutníky, kteří chtějí jet na závěrečnou vigilii a mši sv. s papežem

08. 07. 2016

Polští organizátoři vydali nové informace pro poutníky, kteří plánují cestu do Krakova a chtějí se zúčastnit vigilie a závěrečné nedělní bohoslužby s papežem Františkem, ale nejsou zaregistrovaní jako účastníci SDM.

Bezpečnost mladých lidí je prioritou

08. 07. 2016

Otázka bezpečnosti je pro polské organizátory prioritou, proto od začátku příprav úzce spolupracují s polskými bezpečnostními složkami. „V době konání Světového dne mládeže (SDM) bude v Krakově v pohotovosti asi 6500 policistů a minimálně 3000 vojáků, podporovat je bude také 2400 profesionálních hasičů a asi 7000 hasičů dobrovolných,“ sdělil ředitel Krajského velitelství Policie v Krakově Tomasz Miłkowski.