Biskup Kročil požehnal várku piva pro papeže Františka

06. 09. 2017
Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehnal várku budějovického Budvaru, ze které pivovar naplní 122 litrových lahví pro papeže Františka. Papeži je předá českobudějovická delegace jako dar při generální audienci 13. prosince. Zbytek z várky o objemu 600 hektolitrů se bude prodávat v českobudějovických restauracích Vatikán na Lannově třídě a Budvarka v Budvaru. Počet lahví připomíná 122 let od založení pivovaru.

Foto: Gabriela Nováková/Člověk a víra

"Lahve předáme jako poděkování svatému otci za jeho službu. Tradice ve Vatikánu existuje, nejsme jediní, kteří mu budeme dávat pivo," řekl Kročil s tím, že papež ho nevypije sám, rozdělí se se zaměstnanci. "Jsem rád, že v jižních Čechách je pivovarnická tradice, která trvá celá staletí. Je dobré podporovat to, co se zde narodilo," řekl biskup.

Církev tak podle něj navazuje na sedmisetletou tradici pivovarnictví v Českých Budějovicích. Lahve dostane papež při generální audienci, dají mu je zástupci pivovaru a města společně s biskupem a českým velvyslancem ve Vatikánu Pavlem Vošalíkem. Kročil papeže již několikrát navštívil při generálních audiencích. Nápad se zrodil díky pobytu ministra zahraničí Vatikánu v kraji, roli sehrálo i to, že Vošalík pochází z jižních Čech.

(Zdroj: ČTK)

Autor článku: Tomáš Tetiva