banner sekce
Sekce

Školství

Milovat a být milován

Setkáme se na HUTISKU - SOLANCI v Beskydech 22. - 27. července 2012.
Publikováno: 30. 4. 2012 2:00
Pozvání od sester boromejek pro všechny dívky ve věku od 16 do 26 let, které touží po tichu, setkání s Bohem a krásné přírodě. Přednášejícím na tomto duchovním cvičení je ThLic. Prokop Brož, Th.D., děkan KTF UK Praha. Více informací najdete na www.boromejky.cz a www.hledampovolani.cz Přihlášku obsahující Vaše jméno a příjmení, rok a místo narození, adresu, kontaktní telefon, e-mail a školu či zaměstnání, odešlete prosím e-mailem na vincenta@boromejky.cz či poštou na adresu kontaktní osoby: S. M. Vincenta Kořínková, Palkovická 524, 738 01 Frýdek - Místek. S sebou je vhodné si vzít kromě osobních potřeb bibli, breviář (kdo má), spací pytel, přezůvky, hodinky, boty do hor, teplé oblečení atd. Kapacita tohoto kouzelného pobytového místa je omezená, proto Vaše přihlášení neodkládejte. Těšíme se na setkání se všemi, kteří chtějí naslouchat svému srdci.

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021