Výstava Život a dílo P. Petra Pavlíčka OFM

Jedinečná výstava zachycující život františkánského kněze P. Petra Pavlíčka, zakladatele celosvětového Modlitebního společenství za církev a svět – RSK. Výstava zachycuje život P. Petra Pavlíčka v kontextu pohnutých dějinných událostí, ale i v rámci českého prostředí. Představí proto jednak různé už publikované, ale také dosud neznámé dokumenty, fotografie, texty. Navíc zde budou i jeho vzácné osobní věci, hábit, solideo či kněžský ornát.
Datum konání akce
18. 2. (19:00) - 13. 4. 2020 (18:00)

Ve středu 18. března v 19.00 v ambitech kláštera Panny Marie Sněžné v Praze proběhne zahájení výstavy o P. Petru Pavlíčkovi OFM (1902-1982), který je pozoruhodnou postavou 20. století jak františkánského řádu, tak i církve vůbec. V roce 2000 byl zahájen proces jeho blahořečení. Své prožitky spojené se světovými válkami (např. boje a zajetí v Normandii v roce 1944), se zjevením Panny Marie ve Fatimě a také se svou složitou cestou víry zúročil v založení celosvětového Modlitebního společenství za církev a svět – RSK. Tomuto hnutí se mimo jiné připisuje zásadní podíl na tom, že v roce 1955 po složitých jednáních sovětská vojska opustila Rakousko, což se tehdy považovalo fakticky za zázrak.
Tato jedinečná výstava, zřejmě vůbec první svého druhu, zachycuje život P. Petra Pavlíčka právě v kontextu pohnutých dějinných událostí, ale i v rámci českého prostředí. Představí proto jednak různé už publikované, ale také dosud neznámé dokumenty, fotografie, texty. Navíc zde budou i jeho vzácné osobní věci, hábit, solideo či kněžský ornát.
Zahájení budou hudebně doprovázet členové rodiny Pěruškových.

Místo konání