Výsledky vyhledávání

Máme pro vás výsledky vyhledávání. Podívejte se, co jsme pro vás našli...

Hledaný výraz: čína

Aktualita

15.04.2019

Čína: Věřící protestují proti únosu kněze

Věřící ve městě Xuanhua v provincii Hebei v severozápadní Číně od rána protestují před vchodem do budovy místní samosprávy a požadují návrat kněze Paula Zhanga Guangjuna, který byl včera unesen agenty bezpečnostních složek. Kromě toho byl další kněz násilím vyhnán ze svého kostela a jiný kostel byl zničen.

Aktualita

16.01.2019

Čína: Děti a nezletilí do 18 let nesměli na vánoční bohoslužby

Referoval o tom pro agenturu AsiaNews o. Stanislav 达尼老 ze severovýchodu Číny. Den před Narozením Páně jej navštívili funkcionáři ze státního úřadu pro náboženské záležitosti, aby mu u příležitosti vánočních svátků poblahopřáli. Při té příležitosti mu však oznámili, že děti a mladiství do 18 let se z bezpečnostních důvodů nesmějí účastnit vánočních bohoslužeb.

Aktualita

20.12.2018

Čína: Úřady nechaly částečně zbourat klášter řeholnic

Policejní zásah v noci na 19. prosince přinutil řeholnice v čínském městě Cicikar, aby během hodiny opustily svůj klášter. Úřady klášter a komunitu považovaly za ilegální, neboť se jednalo o součást podzemní církve. Biskup Wei Jingyi později řekl, že řeholní sestry už našly jiné místo k životu.

Aktualita

28.07.2011

Čína chce být papežštější než papež

Čína 25. července 2011 vydala prohlášení kontrující exkomunikace nedovoleně vysvěcených biskupů v Leshan a Shantou. Přinášíme zkrácený komentář ředitele zpravodajské agentury AsiaNews, Bernarda Cervellery, který kritizuje propagandu Státní správy pro náboženské záležitosti, jež se snaží přisvojit si v čínsko-vatikánském sporu pozici původně poškozené strany.

Aktualita

08.07.2011

Čína a Kazachstán se snaží zakázat modlitbu

Kazachstán a Čína se na oficiálních místech rozhodly k zákazu modlitby. Kazachstán nepovoluje přímluvu za nemocné, která je ‘neodbornou pomocí’. Čína brání ve shromažďování lidí, kteří by se mohli modlit za vězněného osmdesátiletého biskupa.

Aktualita

03.08.2007

Čína na papežův dopis odpovídá vlnou zatýkání kněží

Zatýkání kněží a další tvrdá opatření zavedla v některých provinciích komunistická vláda v Číně měsíc po zveřejnění dopisu papeže Benedikta XVI. čínským katolíkům.

Aktualita

12.11.2001

Čína má nejvíc trestů smrti na světě

Aktualita

26.05.2011

Čína proti Vatikánu a Panně Marii Še-Šanské

V Den modliteb za církev v Číně, na svátek Panny Marie Pomocnice křesťanů, 24. května 2011 se še-šanská katedrála stala pro mnohé čínské věřící nedosažitelným poutním místem, hlídaným vládní policíí. I přes obstrukční opatření se však sešlo několik tisíc věřících.

Aktualita

06.08.2002

Čína zpřísňuje regulaci jednoho dítěte

Druhé dítě je i v bohaté čínské provincii Guangdong "nesplatitelné". Kdo se v Číně "proviní" tím, že má druhé dítě, dostane od září pokutu ve výši osminásobku ročního výdělku.

Aktualita

26.02.2003

Komunistická Čína kontroluje i církev v Hongkongu

Katolický biskup v Hongkongu Josef Zen Ze-kiun kritizoval čínské návrhy zákonů, které mají umožnit přísnější kontrolu katolické církve v tomto specifickém čínském teritoriu.

Aktualita

12.09.2005

Čína zamítla účast biskupů na synodu ve Vatikánu

Čína odmítla pozvání Vatikánu pro čtyři čínské biskupy na říjnový synod biskupů.

Aktualita

30.05.2003

Čína chce zostřit kontrolu katolické církve

Čínská komunistická vláda chce prosadit zostření svých kontrol nad katolickou církví v zemi. Využívá menší mezinárodní pozornosti s ohledem na mimořádný celosvětový zájem o rozšiřování plicní choroby SARS.