banner sekce
Sekce

Školství

Výtvarná a fotografická soutěž v rámci Dnů vděčnosti za stvoření 2012

Ekumenická rada církví v ČR vyhlašuje společně s Ekologickou sekcí České křesťanské akademie při příležitosti Dnů vděčnosti za stvoření výtvarnou a fotografickou soutěž na téma: Zvířata, která žijí s námi.
Publikováno: 2. 5. 2012 2:00
Výtvarná soutěž je určena dětem; fotografické soutěže se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na věk. Obrázky formátu A3 nebo A4 malované či kreslené libovolnou technikou zasílejte poštou do pátku 29. června 2012 na adresu: Ekumenická rada církví Donská 370/5 101 00 Praha 10 nebo poštou či odevzdáním na vrátnici (v pracovních dnech od 8:30 h do 18:30 h Česká křesťanská akademie Vyšehradská 49 128 00 Praha 2 Na obrázky nezapomeňte napsat jméno a věk autora obrázku a do obálky vložit zpáteční adresu. Všechny děti, které nám obrázek pošlou, obdrží diplom za účast. Třem vítězným autorům zašleme i malou odměnu. Vybrané obrázky budou vystaveny v Galerii Josefa Adamce, Praha 7, Na Špejcharu 3 Obrázky z technických důvodů vracíme jen při osobním vyzvednutí po skončení výstavy.

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021