Mládež

Nezapomeňte se přihlásit na CSM! Zvýhodněná cena platí do konce června.

27. 06. 2017
Už jen několik dní zbývá těm, kteří se chtějí přihlásit na Celostátní setkání mládeže v Olomouci a zaplatit za registraci zvýhodněnou částku, tedy 1200 korun.

Kdo se přihlásí později, bude hradit základní cenu a organizátoři mu negarantují ubytování společně se zvolenou skupinou (společenstvím, farností, děkanátem, diecézí, hnutím), ale v jiném ubytovacím zařízení.

Přihlášku i další informace najdete na https://olomouc2017.signaly.cz/ 

A na co se v Olomouci můžete těšit?

Je připraven bohatý program v podobě přednášek, workshopů, koncertů nebo besed. Těšit se můžete na řadu osobností. Pozvání přijal například režisér Jiří Strach, dvojkoncert připravují zpěvák Pavel Helan a slovenská zpěvačka Sima Martausová.  

Pozvání přijali i přednášející ze zahraničí. Knihu a projekt Tweetuj s Bohem přijede ze Švýcarska představit autor P. Michel Remery. Svědectví o životě ze svou před pěti lety zesnulou manželkou Chiarou Corbell Petrillo přijede podat její manžel Enrico Petrillo (příběh tohoto manželského páru možná znáte z knihy Smrt nemá poslední slovo).

Den s rodinami

V sobotu 19. srpna zveme i rodiny na Den s rodinami. Zájemci se mohou nezávazně registrovat zde. Tato přihláška je zcela nezávazná a není spojena s žádným finančním poplatkem. Je to však důležitá statistická informace pro organizátory, aby věděli orientační počet návštěvníků a dětí pro zajištění všeho potřebného, především oběda.

 Od 13 do 16 hodin prostor řeholníci, řeholnice a členové nejrůznějších hnutí, řeholí nebo komunit a prorodinných organizací. EXPO povolání, jak je sobotní akce nazvaná, dává mladým lidem možnost poznat rozmanitost církve.  „V tuto chvíli už přislíbilo účast více než 50 řádů, hnutí, řeholí nebo křesťanských sdružení. Každá skupina bude mít vlastní stan,“ popsala koordinátorka EXPA Magdalena Šrubařová. Stany budou na olomouckých náměstích a tento program bude přístupný široké veřejnosti.

(Text: Anna Sýkorová, foto: Dominik David/Člověk a víra)

Autor článku: Vojtěch Orlík