banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení grafiky

Jednodenní školení grafiky je připraveno na míru pro PR pracovníky z církevních institucí, Charit i zástupce řeholí. Kurz je věnován jednotnému vizuálnímu stylu organizace (corporate identity).
Publikováno: 15. 6. 2020 13:00

FOTO: PIXABAY

Nejbližší termín:
- středa 2. prosince 2020, Praha

V případě zájmu se přihlašujte zde: PŘIHLÁŠKA

Účastnický poplatek je 450,- Kč, informace k platbě najdete v přihlášce.

Kurz je primárně určen pro zaměstnance biskupství, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

 

V rámci školení se dozvíte:

  • Jak dosáhnout cíle, aby tiskoviny, ač určené pro různé příležitosti a směřované k různým cílovým skupinám, působily jednotně a jednoznačně odkazovaly na organizaci, kterou reprezentují
  • Na co dávat pozor při výběru loga, barevnosti či písma s ohledem na žánr tiskoviny a cílovou skupinu pro kterou je určena tak, aby byla efektivní
  • Jaká jsou specifika formátů pro tisk a web – print vs. screen
  • V čem spočívá typografická tiskovina, obrazová tiskovina nebo kombinovaná tiskovina
  • Jak obstojí v naší analýze některé vybrané letáky ČBK a jiných organizací

 

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

 Proběhlé kurzy:

  • 23. 10. 2018, 9.30 - 16.00, Praha
  • 5. 12. 2019, 9.30 - 16.00, Praha
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020

Katolický týdeník: Sociální bubliny

Často slýcháme o problému sociálních bublin. Jde o názorově či věkově spřízněné skupiny, do nichž rádi zamíříme a pobudeme zde s ostatními. A rádi. Od přátel se leccos dozvíme, vzájemně si pomáháme, víme, že jsme si nablízku. Jenže platí to i v případě, kdy se ocitneme ve virtuálním světě - kde také máme své „přátele“?
06.08.2020