banner sekce
Sekce

Mládež

Evropské setkání ve Wrocławi

V polské Wrocławi proběhne na konci prosince „pouť důvěry“ Taizé.
Publikováno: 12. 11. 2019 1:00

Taizé je francouzská vesnička a domov ekumenické komunity, která byla založena roku 1940. Bratři se zde zavazují na celý život, že budou spolu sdílet materiální i duchovní společenství, život v celibátu a velké prostotě. Dnes žije v komunitě více než sto bratří (katolíků i protestantů) z více než pětadvaceti národů.

Od konce padesátých let dvacátého století jezdí do Taizé tisíce mladých lidí z různých zemí, aby se podíleli na týdenních setkáních s modlitbami a rozjímáním. Mimo to bratři z Taizé organizují podobná setkání i v jiných místech. Tato setkání jsou dle spirituality Taizé součástí tzv. „pouti důvěry na zemi“. Bratři již mnoho let organizují v různých evropských městech taková setkání na konci prosince.

Od soboty 28. prosince 2019 do středy 1. ledna 2020 proběhne toto setkání v Polsku ve Wrocławi.

Účastníci se mohou těšit na modlitby zpěvem i v tichu, setkání s lidmi, kteří se snaží žít evangelium v dnešním světě, sdílení a prohloubení víry a porozumění spolu s množstvím dalších mladých. Nebudou chybět ani workshopy se sociálními tématy, o víře a vnitřním životě, umění apod.

 

Více informací, facebook akce, přihlašovací formulář

 

Zdroj: www.taize.fr, signály.cz, mladezdekanatuprerov.webnode.cz

Autor článku:
Vojtěch Orlík