Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové

Město Hradec Králové bude hostit celostátní setkání mládeže v roce 2021.
Publikováno: 30. 6. 2020 11:00

Celostátní setkání mládeže (CSM) se v České republice koná přibližně jednou za pět let, poslední bylo v roce 2017 v Olomouci. V roce 2012 akci hostil Žďár nad Sázavou. Dvou posledních setkání se účastnilo kolem šesti tisíc mladých lidí. CSM představuje určitou obdobu největší světové mládežnické akce katolické církve, kterou jsou Světové dny mládeže. 

Na začátku února přijal primátor Hradce Králové Alexandr Hrábálek generálního vikáře královéhradecké diecéze Mons. Jana Paseku, ředitele Sekce pro mládež při ČBK P. Kamila Straka a vedoucího Diecézního centra pro mládež při Biskupství královéhradeckém P. Tomáše Hoffmanna. Společně jednali o organizačních záležitostech setkání, které se bude konat ve dnech 10.-15.8. 2021 „Jsem přesvědčený, že společně s kolegy ve vedení radnice vytvoříme veškeré podmínky a podporu akci, které jsou v možnostech města, jako mimo jiné poskytnutí veřejných prostranství, přístupů k energiím“, řekl při schůzce hradecký primátor a dodal, že se touto akcí město významně zviditelní a že má rozhodně východočeská metropole mladým lidem co ukázat a nabídnout. Organizátoři ze strany církve na oplátku přislíbili, že se účastníci setkání rádi nezištně zapojí do života ve městě, zejména v oblastech, kde to Hradečané ocení. Jak sdělil P. Kamil Strak, setkání bude finančně kryté z několika zdrojů, zejména z grantů, projektů, sponzorských darů a účastnických poplatků.

Webové stránky

Sociální sítě: FacebookInstagram 

 

Autor článku:
Pavel Sršeň

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020