Konference 'Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace'

Datum publikace26. 4. 2021, 12.48

22. dubna 2021 uspořádal Odbor evropských fondů České biskupské konference online konferenci představující dotační možnosti příštího programového období EU 2021 - 2027.

Vzhledem k aktuálním opatřením se konference konala online. Přesto dle zpětných ohlasů splnila očekávání účastníků a přinesla jim mnoho zajímavých a inspirativních informací,  které jim pomohou s přípravou projektových žádostí o dotaci z evropských fondů.

Účastníky konference přivítal apoštolský administrátor Diecéze ostravsko-opavské Mons. Mgr. Martin David. Pak následovaly jednotlivé tematické přednášky. Představeno byla 7 operační programů, které jsou pro církevní žadatele nejdůležitější.

Integrovaný regionální operační program 2021 - 2027 představila Mgr. Martina Fišerová, vrchní ministerský rada, Odbor řízení operačních programů Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Možnosti Operačního programu Jan Amos Komenský uvedl Mgr. Jakub Hněvkovský, zástupce ředitelky Odboru koncepce a vedení OP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Přípravy Společné zemědělské politiky okomentoval Ing. Josef Tabery, ředitel Odboru řídící orgán PRV Ministerstvo zemědělství ČR a Operační program Zaměstnanost+ představila Ing. Helena Petroková, ředitelka odboru Realizace programů ESF – sociální začleňování Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Oblast životního prostředí jako nový segment zájmu pro církevní žadatele, tedy Operační program životní prostředí, Modernizační fond a Fond spravedlivé transformace shrnul Mgr. Martin Kubica, ředitel sekce řízení OP ŽP na Státním fondu životního prostředí.

Prezentace zaměřené na jednotlivé operační programy doplnilo vystoupení předsedy Národní sítě Místních akčních skupin Ing. Jiřího Krista, který představil možnosti, které nabídnou tzv. Místní akční skupiny.

Velmi očekávané bylo i vystoupení ředitelky Národního fondů Ministerstva finanční ČR. V rámci něho se účastníci konference seznámili s pravidly kofinancování a finančními toky v programovém období 2021 - 2027.

Prezentace jednotlivých přednášejících naleznete pod článkem.

velikost 7 498 KB
velikost 5 996 KB