Televize Noe

Televize Noe je nekomerční, nezávislá televize se sídlem v Ostravě s regionálními studii v Praze a Brně. Vysílá od května 2006, nyní již 24 hodin denně. Vysílání má pokojný charakter spojený s pozitivním pohledem na svět.

Televize Noe dává hlas opomíjeným, nabízí přátelství osamělým, příležitost začínajícím, chce být alternativou (ne)spokojeným a prostor pro hledající. Nabízí zdravý životní styl s cílevědomým omezením zobrazování násilí a nemravností.  Programovou nabídkou se snaží oslovovat jednotlivé komunity, které spojují např. duchovní hodnoty, láska k hudbě, astronomii, přírodě, zastoupeny jsou i pravidelné pořady pro děti a mládež, diskusní, publicistické pořady, zpravodajství, oblíbené jsou také soutěžní a vzdělávací pořady.

Využívá přenosovou techniku k častým výjezdům do míst, kde se něco krásného děje a snaží se atmosféru zprostředkovat svým divákům. Svým obsahem dává důraz na zdravé, duchovní  hodnoty a všeobecnou snášenlivost mezi lidmi.  Program je určen celé rodině. Oslovuje široké spektrum diváků všech generací bez ohledu na vzdělání. Všímá si různých sociálních skupin od střední vrstvy přes sociálně slabé nebo handicapované občany až po národnostní menšiny. Zohledňuje ty, kteří ve společnosti nemají výrazný hlas. Vysílání televize Noe se tak postupně stalo nepostradatelným společníkem pro mnoho nemocných a upoutaných na lůžko.

Financování televize je výhradně z darů samotných diváků, jejichž štědrost stále stoupá.
Signál Tv Noe se šíří pomocí digitálního satelitního vysílání DVB-S ze satelitu Astra 3.B, pozemním vysíláním DVB-T, také přes řadu televizních kabelových operátorů u nás i na Slovensku.  Program lze rovněž sledovat živě na internetu www.tvnoe.cz, kde je navíc možnost nahlédnout do bohatého videoarchivu. Tisíce shlédnutí denně má televize Noe i na sociálních sítích facebook a twitter.