Oslavy výročí objevení unikátní kopie Turínského plátna v Broumově

V sobotu 12. ledna oslaví broumovský benediktinský klášter 20 let od objevení unikátní kopie Turínského plátna. Vzácný artefakt je nyní vystaven v klášterním refektáři, který je součástí prohlídkového okruhu, a druhou lednovou sobotu mu klášter věnuje speciální den.
Datum konání akce
12. 1. 2019 9:00 (9:00 - 16:00)

Foto: Jaroslav Winter

Dvacetileté výročí oslaví klášter speciálními prohlídkami s doprovodným programem.

Od 9 do 11 hodin bude Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov pořádat Interaktivní prohlídky středověké klášterní písárny pro děti i dospělé, zaměřené na Turínské plátno. Vstupné je 150 / 80 / 40 Kč, místa je nutné rezervovat na emailu ma@klasterbroumov.cz.

V 11 a 13 hodin se uskuteční speciální prohlídky kláštera zaměřené na Turínské plátno, jeho historii a zajímavosti. Vstupné na prohlídky je 130 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti. Doporučujeme rezervaci míst na emailu prohlidky@klasterbroumov.cz.

Součástí programu bude také Degustace italských vín v Benediktinských sklepích, od 12 do 16 hodin (rezervace není nutná).

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer bude po celý den nabízet speciální turínský nápoj Bicerin.

Klášterní restaurace U Tří růží nabídne ochutnávku čtyřchodového staroitalského menu.

Další informace o monžostech návštěvy kláštera na www.klasterbroumov.cz.

Vzácnou kopii Turínského plátna našel přesně před dvaceti lety, v lednu 1999, současný správce kláštera Přemysl Sochor. Plátno bylo ukryto za štukovým věncem v klášterním kostele sv. Vojtěcha.

Místo konání