banner sekce
Sekce

Školství

Svatojánci zazpívali v Azylovém domě Beroun

Koncem měsíce listopadu studenti Svatojánské koleje uspořádali vánoční sbírku oblečení a hraček na pomoc dětem a jejich maminkám žijícím v Azylovém domě v Berouně.
Publikováno: 6. 1. 2012 1:00
Aby nezůstalo jen u pouhého předání sbírkou nashromážděných věcí, rozhodli se studenti navštívit děti ve čtvrtek 15. prosince 2011 osobně. Připravili si pro ně vánoční vystoupení a drobné dárky. Do programu se zapojily svými písničkami a tanečky i děti z azylového domu. Příjemný podvečer pak všichni zakončili společným zpíváním vánočních koled. Rozzářené dětské oči byly odměnou pro všechny, kteří se na této akci podíleli. Ředitelka azylového domu Renáta Roubalová poděkovala studentům a paní učitelce Ludmile Pexové, která se studenty program připravila a doprovodila je na elektrické klávesy. Rovněž vyslovila přání, zda by se tato akce mohla stát tradicí. Studenti se rozloučili s příslibem, že v příštím roce nezůstanou jen u této jediné akce, kterou pro děti přichystají.

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021