banner sekce
Sekce

Mládež

Biskup Konzbul: „Celý život je cesta. Nejdůležitější je však cíl, kam směřujeme.“

Na začátku ledna prožili účastníci Studijně – formačního kurzu duchovní cvičení na sv. Hostýně. Letošní exercicie se nesly v duchu: Cesta, pravda, život.
Publikováno: 16. 1. 2018 1:00

Během celého týdne měli účastníci možnost zamýšlet se nad promluvami brněnského pomocného biskupa Pavla Konzbula, který svými osobními příběhy přispěl ke srozumitelnosti výkladu.
V tichosti pak účastníci trávili čas rozjímáním a nasloucháním Božího hlasu.
„Prožít exercicie v tichu a modlitbě je jednou z možností zakusit, jak Bůh působí v našem životě. Je to často vnitřní boj, který ale může být také novým „restartem“ do každodenního života,“ svěřila se jedna z účastnic.

Paralelně s duchovními cvičeními, které dával biskup Pavel Konzbul skupině padesáti lidí, probíhaly duchovní cvičení pro skupinu dvanácti lidí pod vedením P. Víta Zatloukala.

Duchovní cvičení jsou součástí Studijně – formačního kurzu, která již po několikáté probíhala na sv. Hostýně. Jeden ze studentů Studijně-formačního kurzu dodal: „Hostýn je požehnané místo. Na Moravě už není možné být blíže k Bohu a nebesům.“ Duchovní cvičení jsou určeny jak pro studenty Studijně – formačního kurzu, tak pro absolventy, laiky a kněze. Letos se zde sešlo 62 účastníků, z toho 23 kněží.

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Prázdninové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2019

Prázdninové cestování Hurá, je tu léto, volno, slunce a kupa zážitků před námi. A protože my v redakci milujeme změnu, dobrodružství a výzvy stejně jako vy, připravily jsme si pro vás opět netradiční prázdninové číslo.
07.07.2019

Zítra začne v Římě Mezinárodní fórum mladých

V návaznosti na podzimní biskupskou synodu o mladých, víře a rozlišování povolání se v Římě od 19. do 22. června koná Mezinárodní fórum mladých, které pořádá vatikánský Úřad pro laiky, rodinu a život. Za ČR se ho účastní P. Jan Balík, konzultor Dikasteria pro laiky, rodinu a život, a Marie Jenišová a Ondřej Elbel jmenovaní Sekcí pro mládež.
17.06.2019

Kurz pro pracovníky s mládeží zakončil kardinál Duka

Ve dnech 12. - 17. května proběhl v klášteře komunity Chemin Neuf v Tuchoměřicích nedaleko Prahy poslední týden Studijně-formačního kurzu.
29.05.2019

Křižovatka slaví 40 let

V malé horské vesnici v Jizerských horách se již po 40 let křižují životní cesty mnoha mladých lidí.
19.05.2019

Mladí animátoři se budou zdokonalovat ve službě druhým

Práce s médii, selfmanagement, péče o společenství nebo modlitba. To jsou některé z témat, na která se zaměří účastníci Celostátního setkání animátorů. S mottem „S Janem za Ježíšem“ se akce pořádaná po pěti letech uskuteční od 13. do 18. srpna v Chotěboři na Vysočině.
09.05.2019