Aktuality

další aktuality

Půjdete zítra podpořit rodinu?

21.04.2017

Domácí

Sobota bývá ve znamení různých rodinných akcí či oslav. Nejinak tomu bude zítra, 22. dubna 2017, byť to bude rodinná sešlost poněkud jiného charakteru. V Praze totiž proběhne Národní pochod pro život a rodinu. Začíná se v 10.00 na Pražském hradě, následuje celodenní program v centru města.

Šedé sestry díky restitucím pomáhají nemocným Alzheimerovou chorobou

21.04.2017

Majetkové narovnání

V Pyšelích na Benešovsku dnes bylo požehnáno a slavnostně uvedeno do provozu nové zařízení pro nemocné Alzheimerovou chorobou. V objektu, který byl roku 2014 v polorozbořeném stavu navrácen Kongregaci Šedých sester III. řádu sv. Františka a vlastním nákladem řádu rekonstruován, jej bude provozovat společnost Alzheimer Home z.ú.

Kolumbijská církev pomáhá po ničivých záplavách

21.04.2017

Charita

Humanitární pomoc v objemu deseti tun byla předána obyvatelům kolumbijského města Mocoa v regionu Putumayo, které bylo začátkem dubna těžce poničeno povodněmi. Zásilku připravila kolumbijská katolická církev a místní pobočky Charity.

Publikace Cesty víry neslyšících přibližuje svět znaků

21.04.2017

Domácí

Katechetická sekce ČBK představuje novou pastorační příručku Cesty víry neslyšících od PhDr. Romany Petráňové, PhD., dlouholeté překladatelky z a do českého znakového jazyka.

Reformované církve se připojí k deklaraci o ospravedlnění

21.04.2017

Zahraniční

Světové společenství reformovaných církví, které sdružuje 80 milionů křesťanů, se 5. července 2017 samostatným dokumentem připojí k deklaraci o ospravedlnění, podepsané v roce 1999 katolíky a luterány. Událost proběhne ve Wittenbergu v roce, kdy si křesťané na celém světě připomínají 500. výročí reformace.

O tomto víkendu si připomeneme výročí úmrtí sv. Vojtěcha

20.04.2017

Domácí

Na 23. dubna 2017 připadá památka 1020 let od smrti sv. Vojtěcha, která je v sousedním Polsku ještě spojena se šestistým výročím ustavení úřadu polského primase. Oslavy proběhnou v Hnězdně, Praze a na Libici nad Cidlinou.

Biskupové v Latinské Americe usilují o pomoc migrantům

20.04.2017

Pomoc uprchlíkům

Pomoc migrantům v nouzi bude zajišťovat v Latinské Americe nově vzniklá síť organizací s křesťanskou orientací. Tuto iniciativu prosazují latinoameričtí biskupové v souladu s postojem papeže Františka, který opakovaně vyzval věřící, aby se zapojili do péče o migranty, přesídlené osoby, oběti obchodu s lidmi a uprchlíky.

Pasáčci z Fatimy budou svatořečení 13. května

20.04.2017

Národní poutě

Pasáčci Francisco a Jacinta Martovi, kterým se v roce 1917 zjevila Panna Maria ve Fatimě, budou svatořečeni 13. května. Liturgii bude slavit na portugalském poutním místě papež František.

Katolický týdeník: Papež poprvé pokřtil Češku

19.04.2017

Domácí

Taťánu Čempelovou během křtu pozoroval takřka celý svět. Je sice jednou ze zhruba tisícovky dospělých, kteří se u nás letos nechali pokřtít, ale jako jediná z České republiky přijala svátost křtu na Bílou sobotu od papeže Františka ve Vatikánu.

další aktuality

Zprávy z diecézí