Aktuality

další aktuality

Pohřeb kardinála M. Vlka: Homilie biskupa F. Radkovského

25.03.2017

Miloslav Vlk

V sobotu 25. března 2017 proběhlo v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha poslední rozloučení s kard. Miloslavem Vlkem. Zveřejňujeme celý text kázání (homilie) emeritního plzeňského biskupa Františka Radkovského, spolubratra v Hnutí fokoláre i kněžské a biskupské službě.

Poselství Svatého otce Františka k 32. Světovému dni mládeže 2017

včera

Světový den mládeže

Přinášíme plný překlad poselství papeže Františka k 32. Světovému dni mládeže 2017.

Peruánští biskupové obětem povodní: Neztrácejte naději

včera

Zahraniční

Peruánští biskupové vyzvali lidi z místních komunit zasažených povodněmi, aby neztráceli naději. Dále pak varovali před zneužíváním půdy, které jde ruku v ruce s bezohledným postojem k „sestře přírodě“.

Emílie, nová blahoslavená Romů

včera

Zahraniční

Na jihu Španělska bylo v sobotu prohlášeno za blahoslavené 115 mučedníků španělské občanské války. Mezi nimi je i čtyřiadvacetiletá Emílie Fernándezová Rodriguezová, která zemřela ve vězení na následky nedostatečné péče po porodu. Vedle blahoslaveného Zefirina Jimeneze-Mally je Emílie první romskou ženou povýšenou k úctě oltáře.

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. března do 2. dubna 2017

včera

Domácí

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.

Hospic v Hořicích: Dílo M. Vlkovi blízké

24.03.2017

Miloslav Vlk

Součástí informací o pohřbu kardinála Miloslava Vlka je i zmínka o květinových darech, které mají být na přání Arcibiskupství pražského nahrazeny darem ve prospěch Domácího hospice Duha v Hořicích. O jakou instituci se jedná? Představujeme.

Papež schválil svatořečení pasáčků z portugalské Fátimy

24.03.2017

Zahraniční

Papež František oficiálně uznal zázraky na přímluvu dvou fatimských dětí, sourozenců Franciska a Jacinty Martoových, a podepsal dekret pro jejich svatořečení. Kromě toho chválil kanonizaci 30 brazilských a 3 mexických mučedníků.

Útok v Londýně: Kardinál vyzval k modlitbám a solidaritě, papež zaslal kondolenci

24.03.2017

Zahraniční

Kardinál Vincent Nichols vyzval kněze a věřící z westminsterské diecéze, aby se modlili za oběti středečního teroristického útoku před britským parlamentem. Ten spáchal britský konvertita k radikálnímu islámu a zanechal za sebou nejméně 4 mrtvé a 50 zraněných. Vyjádření soustrasti zaslal kardinálovi i papež František.

Poslední rozloučení s kardinálem Vlkem v médiích

24.03.2017

Miloslav Vlk

Ne každý se bude moci zúčastnit zítřejšího rekviem a pohřbu kardinála Miloslava Vlka v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Přinášíme proto přehled mediálních přenosů této události.

další aktuality

Zprávy z diecézí