Aktuality

další aktuality

Mezinárodní konference se zaměřila na vztah náboženství a migrace

22.02.2017

Pomoc uprchlíkům

V úterý 21. února se v Bratislavě na půdě Kněžského semináře sv. Cyrila a Metoděje konala mezinárodní konference na téma Náboženství a migrace. Akci pořádala Konference biskupů Slovenska, Česká biskupská konference a Římskokatolická cyrilometodějská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě.

Katolickému fondu přibude nemovitostní podfond

23.02.2017

Majetkové narovnání

Společné investování římskokatolické církve v ČR zaměřené na zajištění financí pro chod po tzv. církevních restitucích vstupuje do další fáze. Katolický fond, který spravuje majetek ČBK a všech osmi římskokatolických diecézí v České republice, zahajuje činnost třetího podfondu. Kromě Růstového a Výnosového podfondu se tak nově zaměří i na investice do nemovitostí. Česká národní banka v minulém týdnu oficiálně potvrdila registraci Nemovitostního podfondu , který vytvořila společnost ČSOB Asset Management (ČSOB AM). Strategii a řízení má na starosti Patria investiční společnost.

Papež podpořil drobné zemědělce, které zasáhlo zemětřesení

včera

Zahraniční

(FOTO UVNITŘ) Papež František podpořil drobné zemědělce ve střední Itálii, které na podzim zasáhlo ničivé zemětřesení. Nechal u nich nakoupit lokální potraviny pro chudé lidi v Římě.

Před 67 lety byl umučen Josef Toufar

včera

Domácí

V sobotu 25. února uběhne 67 let od násilné smrti Josefa Toufara. Výročí připomenou akce v Číhošti a bývalém městečku Zahrádka, kde kněz působil v letech 1940-1948. V Havlíčkově Brodě bude po Toufarovi pojmenovaná ulice.

Katolický týdeník: Varhanická služba končí minikoncertem

22.02.2017

Domácí

Za nenápadnými dveřmi v zadní části kostela sv. Mořice v Olomouci se zvedá dřevěné schodiště. Toho, kdo se nezalekne občasného zhoupnutí na nějakém uvolněném stupni, dovede až na kůr.

Biskup František obdržel medaili vděčnosti

22.02.2017

Domácí

Emeritní biskup plzeňské diecéze Mons. František Radkovský převzal v pondělí 20. února 2017 z rukou synodní rady Českobratrské církve evangelické medaili vděčnosti. Synodní rada chtěla tímto krokem vyjádřit uznání za jeho službu a poděkovat za výbornou dlouholetou spolupráci a utváření vstřícných ekumenických vztahů. 

Papež se modlil za oběti násilí v Kongu a Pákistánu

21.02.2017

Zahraniční

Při nedělní modlitbě Anděl Páně na svatopetrském náměstí se papež František modlil se shromážděním za oběti násilí v Africe a vůbec ve světě. Svoji modlitbu František směřoval zejména k obětem násilí v regionu Kasai v Demokratické republice Kongo.

Svět o východní Ukrajině mlčí, říká papežův vyslanec

21.02.2017

Zahraniční

Prvním mučednictvím lidí na východní Ukrajině je mezinárodní mlčení. Obyvatelé se zde cítí opuštěni, výjimkou byla sbírka, kterou loni vyhlásil papež František. Uvedl to papežský nuncius Claudio Gugerotti, který ve dnech 14. a 15. února východ země navštívil.

Italská řeholnice se dožila 110 let

21.02.2017

Zahraniční

Italská řeholnice Candida Belottiová se v pondělí dožila 110 let. K výročí jí poblahopřál i papež František. V čem spočívá tajemství její dlouhověkosti? Naslouchat Kristovu hlasu, odpovídá členka Kongregace služebnic nemocných svatého Kamila.

další aktuality

Zprávy z diecézí