Aktuality

další aktuality

Vyzýváme k modlitbě za aktuální dění v naší zemi

15.05.2017

Domácí

Přinášíme stanovisko českých a moravských biskupů (České biskupské konference) k současnému politickému dění v ČR. Tuto výzvu k modlitbě za vyřešení současné vládní krize zveřejňujeme v plném znění.

Papež František oznámil jména pěti nových kardinálů

22.05.2017

Zahraniční

28. června 2017 bude uvedeno do úřadu pět nových kardinálů. Jejich jmenování oznámil papež František při nedělní polední modlitbě. Mezi budoucími kardinály je například první švédský katolický biskup od počátku reformace, blízký spolupracovník zavražděného latinskoamerického arcibiskupa Romera nebo historicky první kardinál z Laosu. Počet členů kardinálského sboru, kteří volí papeže, tak vzroste na 121.

Poselství papeže Františka k 51. Mezinárodnímu dni sdělovacích prostředků

18.05.2017

Zahraniční

Zveřejňujeme poselství papeže Františka k 51. Mezinárodnímu dni sdělovacích prostředků, který připadá na neděli 28. května. Tématem listu jsou slova: „Neboj se, protože já jsem s tebou. Sdělovat naději a důvěru v naší době“.

Dny lidí dobré vůle a poutní slavnost na Velehradě 2017

včera

Domácí

Poutníci z různých koutů republiky mohou i letos putovat na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 je zde čekají Dny lidí dobré vůle, dobrá příležitost k připomínce odkazu svatých Cyrila a Metoděje. Hlavním celebrantem středeční poutní bohoslužby bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet.

Papež František vyjádřil soustrast pozůstalým po útoku v Manchesteru

včera

Zahraniční

Teroristický útok na koncertní sál v Manchesteru po včerejším vystoupení zpěvačky Ariany Grande si vyžádal nejméně 22 mrtvých a desítky zraněných. Svojí soustrast pozůstalým zaslal už během pondělní noci papež František a hlubokou lítost vyjádřil také kardinál a prezident Biskupské konference Anglie a Walesu Vincent Nichols i další zástupci katolické církve.

Režisér Wim Wenders bude točit dokument o papeži Františkovi

22.05.2017

Zahraniční

Papež František – Muž svého slova. Takto se bude jmenovat nový dokumentární film proslulého režiséra Wima Wenderse. Snímek bude vznikat přímo ve spolupráci s Vatikánem a papež František se na něm bude aktivně podílet prostřednictvím rozhovorů o ekologii, imigraci, konzumerismu a sociální spravedlnosti.

Přímé přenosy bohoslužeb od 22. do 28. května 2017

22.05.2017

Domácí

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

6. neděle velikonoční bude zasvěcená modlitbám za pronásledované křesťany

19.05.2017

Pronásledování křesťanů

Nejbližší neděle velikonoční (21. května) bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany. Jen během roku 2016 bylo ve světě kvůli víře zabito až 90 000 křesťanů a více než 500 milionů křesťanů pak bylo pronásledováno nebo diskriminováno. Připomíná to organizace Křesťanská mezinárodní solidarita ČS.

Náš kardinál - vychází kniha k nedožitým narozeninám Miloslava Vlka

19.05.2017

Domácí

V těchto dnech vychází kniha Náš kardinál – jihočeské vzpomínky na Miloslava Vlka, která na 240 stranách zachycuje čtyři desítky příspěvků pamětníků či představuje některé zajímavé archivní dokumenty týkající se kardinálova života. I podporou vydání této publikace si lze připomenout jeho nedožité 85. narozeniny.

další aktuality

Zprávy z diecézí