Celostátní setkání mládeže proběhne v Hradci Králové

Město Hradec Králové bylo vybráno jako dějiště Celostátního setkání mládeže v roce 2021.
Publikováno: 13. 2. 2020 17:15

V pátek 7.2. přijal z tohoto důvodu primátor Hradce Králové Alexandr Hrábálek generálního vikáře královéhradecké diecéze Mons. Jana Paseku, ředitele Sekce pro mládež při ČBK P. Kamila Straka, vedoucího Diecézního centra pro mládež při Biskupství královéhradeckém P. Tomáše Hoffmanna a Miroslavu Lacinovou z DCM. Společně jednali o organizačních záležitostech setkání, které se bude konat ve dnech 10.-15.8. 2021

„Jsem přesvědčený, že společně s kolegy ve vedení radnice vytvoříme veškeré podmínky a podporu akci, které jsou v možnostech města, jako mimo jiné poskytnutí veřejných prostranství, přístupů k energiím“, řekl při schůzce hradecký primátor a dodal, že se touto akcí město významně zviditelní a že má rozhodně východočeská metropole mladým lidem co ukázat a nabídnout. Organizátoři ze strany církve na oplátku přislíbili, že se účastníci setkání rádi nezištně zapojí do života ve městě, zejména v oblastech, kde to Hradečané ocení.

Jak sdělil P. Kamil Strak, setkání bude finančně kryté z několika zdrojů, zejména z grantů, projektů, sponzorských darů a účastnických poplatků. 

Autor článku:
Pavel Sršeň

Další aktuality

Připomínáme si 70. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Dnes si připomínáme 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení.
25.02.2020

Poselství Svatého otce Františka k postní době 2020

„Kristovým jménem vyzýváme: Smiřte se s Bohem!“ (2 Kor 5,20)
24.02.2020

Papež František v Bari: Nejvyšším cílem každé společnosti je mír

Svatý Otec František navštívil v neděli 23. února italské město Bari při příležitosti setkání katolických biskupů ze širokého okolí Středozemního moře, zaměřeného na budování pokoje ve složité oblasti kontaktu různých kultur a náboženství. Vytvářet pokoj je prioritou pro církev i společnosti, zdůraznil papež biskupům shromážděným v bazilice sv. Mikuláše.
24.02.2020

Prožijte postní dobu s myšlenkami arcibiskupa Graubnera

Každý den jednu krátkou myšlenku arcibiskupa Jana Graubnera naleznou během postní doby čtenáři olomouckého arcidiecézního webu na adrese www.ado.cz. Objevovat se bude v sekci „Myšlenka na týden“ v rámci titulní strany webu, a to od Popeleční středy (26. února) až do Velikonoc – poslední je plánována na slavnost Zmrtvýchvstání Páně (12. dubna).
24.02.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. února do 1. března 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
24.02.2020