Školství

Ministryně školství na církevní škole v Plzni

20. 03. 2017

V pondělí 20. března navštívila Církevní ZŠ a SŠ v rámci svého pracovního pobytu v Plzni ministryně školství Kateřina Valachová. Jednalo se o její první návštěvu školy zřizované církví. Ministryni Valachovou doprovázel primátor města Plzně Martin Zrzavecký a náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková. Ve škole je přivítala ředitelka Jana Černíková společně s biskupem Tomášem Holubem.

Pozvánka na 24. ročník Celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti církevních škol

03. 03. 2017

Letošní předjubilejní ročník celostátní přehlídky se bude konat v tradičním březnovém termínu, od úterý 21.3. do čtvrtku 23. 3. 2017 v Dělnickém domě v Odrách. Svou účast přislíbilo 14 středních škol a 8 základních škol z celé České republiky a také jeden slovenský host. Přehlídka vyvrcholí tradičními galaprogramy ve čtvrtek 23. března, v 17:00 a 19:00 hodin a nočním programem studentských kapel ve 21:30. Ve čtvrtek 23. března se také bude konat slavnostní mše svatá pro všechny zúčastněné studenty církevních škol, tato mše svatá se koná v 15:00 hodin v kostele svatého Bartoloměje v Odrách. Všechny dosavadní přehlídkové mše svaté dosud celebroval otec biskup Mons. František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský. Na návštěvu otce biskupa i na naše hosty se těšíme a srdečně Vás zveme na setkání s nimi.

Konkurzní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky školské právnické osoby

03. 03. 2017

Suverénní řád maltézských rytířů - České velkopřevorství, Velkopřevorské náměstí 4, 118 00 Praha 1 - Malá Strana vyhlašuje konkurzní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky školské právnické osoby Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, sídlem: Vítězslava Nováka 584, 539 73 Skuteč. Předpokládaný nástup do funkce od 1. 8. 2017.

Krajská soutěž v přednesu v německém jazyce

27. 02. 2017

V pátek 10. února se konal první ročník nové soutěže „Lesewettbewerb“ pro studenty německého jazyka v přednesu zadaného textu. Soutěž pořádala Slezská univerzita v Opavě s podporou německého ministerstva školství. Studenti přečítali a přednášeli text z knihy Rüdigera Bertrama: „Coolman und ich“. Mohli se tak seznámit s literárním dílem pro mládež, prožít radost z četby v originále, získat sebevědomí a chuť k dalším čtenářským zážitkům, rozšířit svou slovní zásobu i zvýšit kvalitu své výslovnosti.

Projekt Erasmus

27. 02. 2017

Po mnoha zkušenostech s projekty Comenius, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České, Odry opět vstupuje na půdu mezinárodních projektů a tentokrát připravuje projekt Erasmus pro studenty zdravotnických a sociálních oborů. 2. února 2017 v řádném termínu podali projekt pro mobility žáků v odborném vzdělávání. Pokud bude žádost schválena, mohli by studenti oborů Sociální činnost, Zdravotnický asistent a Ošetřovatel provést část své odborné praxe u budoucích smluvních partnerů školy na Slovensku, v Holíči a ve Skalici.

Úspěch v celoročním sportovním klání

27. 02. 2017

Vrchařská koruna Valašska vyhodnotila 2. úspěšný ročník této cyklistické soutěže, která probíhala v uplynulém roce 2016. Ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České, Odry se opět zapojila studentka maturitního ročníku, nyní již absolventka oboru předškolní a mimoškolní pedagogika Adéla Hrabovská, která obsadila 2. místo z 65 možných. Se svou sestrou společně zdolaly 50 předepsaných vrcholů z Valašska i jeho bezprostředního okolí. Během soutěže se sbírala Adéla body také do hodnocení zapojených středních škol. Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České, Odry se tedy letos může pyšnit 4. až 5. místem z 10 zúčastněných škol.

Bratrská škola hledá učitele/učitelku

18. 01. 2017

Bratrská škola – církevní základní škola pro 1. stupeň se sídlem na Praze 7 hledá učitele/učitelku do 2. třídy. Předpokladem je kladný vztah ke křesťanským hodnotám a ochota sdílet atmosféru školy rodinného typu. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci. Požadavek na uchazeče je plná aprobovanost na 1. stupeň základní školy. Svůj životopis a motivační dopis zasílejte na email: bratrska@seznam.cz. Škola vás bude kontaktovat.

Vzdělávání dětí se syndromem ADHD a PAS

18. 01. 2017

MŠ Milosrdných bratří připravila pro své kolegy především z MŠ dvoudenní kurz na téma vzdělávání dětí se syndromem ADHD a PAS. Náplní kurzu je sdílení zkušeností a osvědčených postupů realizovaných v MŠ Milosrdných bratří, jejíž hlavní ideou je inkluze dětí s potřebou speciálního přístupu do běžného vzdělávacího proudu. Kurz je akreditovaný MŠMT a jeho financování je možné z Šablon pro MŠ a ZŠ. Bližší informace a možnost přihlášení - http://skolka.milosrdni.cz/kurzy-pro-pedagogy/

Nový obor na Střední zdravotnické škole svaté Anežky České v Odrách

16. 01. 2017

Od 1. 9. 2017 bude oderská církevní škola otevírat první ročník nového oboru „Zdravotnický asistent 53-41-M/01“. Jedná se o čtyřletý maturitní obor v denní formě studia. Zájemci o tento obor se mohou přihlásit k jeho studiu, termín pro odevzdání přihlášek je do 1. března 2017. Kontakt: info@cssodry.cz; 556 730 129

Česká školní inspekce ocenila arcibiskupa Graubnera a církevní školství v ČR

09. 12. 2016

Slavnostní setkání u příležitosti čtvrtstoletí působení České školní inspekce (ČŠI) se uskutečnilo ve čtvrtek 8. prosince 2016 v budově Senátu Parlamentu ČR. Ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal při této příležitosti předal medaile několika oceněným, mezi nimi také olomouckému arcibiskupu Janu Graubnerovi; ocenil tak obnovu církevního školství v ČR.

KONFERENCE CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ

06. 10. 2016

KONFERENCE CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ proběhne letos ve dnech 23. - 25. 11. 2016 v Hotelu JEHLA, Žďár nad Sázavou. Na webu bylo spuštěno přihlašování, které bude uzavřeno ke dni 4. 11. 2016. Bližší informace a program naleznete níže a v přílohách.

Vyhlášení programu RENOVABIS 2016/2017

14. 09. 2016

RENOVABIS ve spolupráci s Komisí České biskupské konference pro rozdělování finančních prostředků poskytnutých sdružením Renovabis vyhlašuje program pro vybavení a rozvoj katolických škol pro rok 2016/17. Podrobné informace k vyhlášení programu získáte z příloh.