Aktuality

další aktuality

Papež František: Stylem věřících je blízkost a jednota

včera

Středeční audience

Dnes se konala na náměstí sv. Petra poslední generální audience před prázdninovou přestávkou. Katecheze navázala na čtení z 2. kapitoly Skutků apoštolů, kde je konkrétně popsán život prvotních křesťanů, kteří vytrvale poslouchali učení apoštolů, byli spolu, lámali chléb a modlili se.

Katolický týdeník: Putování s živým Mistrem

včera

Domácí

Oslavíme svátek sv. Cyrila a Metoděje. Každý rok si touto dobou dávám předsevzetí, že budu věnovat více času rozjímání nad tímto dávným, ale i pro současníka stále poutavým příběhem, jehož kořeny prorůstají hluboko k počátkům křesťanství našeho národa.

Svatý otec vyhlásil Loretánské jubileum pro všechny cestující letadlem

25.06.2019

Zahraniční

Na Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu, tedy 8. prosince letošního roku, bude v italském Loretu zahájeno Loretánské jubileum. Svatá brána se na tomto poutním místě otevře sto let poté, kdy byla Panna Marie z Loreta prohlášena patronkou cestujících letadlem, uzavřena bude 10. prosince 2020.

Papež zveřejnil témata Světových dnů mládeže na příští tři roky

25.06.2019

Světový den mládeže

V sobotu 22. června během setkání s účastníky XI. mezinárodního fóra mládeže zveřejnil papež František témata Světových dnů mládeže na období 2020-2022. Tyto dny připadají každoročně na Květnou neděli a vyvrcholí za tři roky celosvětovým setkáním mládeže v Lisabonu.

Církev beatifikovala 14 španělských řeholnic-mučednic z roku 1936

24.06.2019

Pronásledování křesťanů

V hlavním městě Španělska bylo v sobotu beatifikováno čtrnáct řeholnic-mučednic z dob pronásledování katolické církve v této zemi ve 30. letech minulého století. Všechny patří do kontemplativní řehole (Ordo Immaculatae Conceptionis), založené v 15. století, jejíž kláštery jsou zejména na Pyrenejském poloostrově a v Latinské Americe. Bl. Maria Carmen Lacaba Andia a třináct dalších sester, z nichž nejmladší bylo dvacet a nejstarší osmdesát let, byly na různých místech a v nestejné době zavražděny z nenávisti k víře v roce 1936.

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. do 30. června 2019

24.06.2019

Domácí

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Poutní místa jsou nevyčerpatelnými zdroji milostí, objevte jejich sílu

21.06.2019

Domácí

Některá poutní místa mají historii dlouhou stovky let, jiná se ji snaží obnovit. Lidé si na ně od nepaměti přicházejí vyprosit různé milosti a občerstvit se nejen fyzicky, ale i duchovně. Využijte i vy tento letní čas k načerpání nových sil např. na některém z níže uvedených poutních míst. Putovat na ně můžete pěšky, autem nebo třeba i na kole.

Programové tipy Radia Proglas na 26. týden 2019

21.06.2019

Domácí

V týdnu od 24. června naladíte na Proglasu například přímý přenos pořadu Zpěváčci z Mezinárodního folklórního festivalu ve Strážnici.

Máme chuť kráčet za Kristem společně, vzkazují mladí z Říma

21.06.2019

Synoda o mladých lidech

V těchto dnech se v Římě koná XI. mezinárodní fórum mládeže, které vyvrcholí zítřejším setkáním s papežem Františkem. Nechybějí zde ani dva mladí zástupci z České republiky a P. Jan Balík, poradce Úřadu pro rodinu, laiky a život. S jakými zkušenostmi přijeli na fórum oni, co je nejvíce oslovilo, jaké konkrétní kroky byly v pastoraci mládeže po synodě již uskutečněny v ČR a co nového se v církvi pro mladé chystá? Nejen na tyto otázky jsme se našich delegátů zeptali.

další aktuality

Zprávy z diecézí

Pozvánky

další pozvánky