Aktuality

další aktuality

Advent je časem naděje a očekávání

30.11.2018

Advent a Vánoce

Tuto neděli 2. prosince budeme slavit první neděli adventní a začátek nového liturgického roku. Jaký je význam adventu? Jak ho co nejlépe prožít a připravit se na slavení narození našeho Spasitele? Níže přinášíme několik tipů.

Papež František: Skoncujme s šílenstvím konzumismu

před 49 minutami

Zahraniční

Papež František adresoval poselství účastníkům madridského setkání nazvaného Voda, zemědělství, výživa – budujme zítřek. Jeho organizátorem jsou akademické a církevní instituce za účasti agentury OSN pro výživu a zemědělství FAO se sídlem v Římě.

Přímé přenosy bohoslužeb od 17. do 23. prosince 2018

před hodinou

Domácí

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Papež František připomenul dvousté jubileum vánoční písně Tichá noc

14.12.2018

Advent a Vánoce

Píseň Tichá noc je můj oblíbený vánoční zpěv, svěřil se papež František na okraj středeční generální audience skupině rakouských poslanců, kteří jej vyhledali v souvislosti s dvoustým výročím vzniku jedné z nejznámějších vánočních melodií.

Projev velvyslance USA při ekumenické modlitbě za G. Bushe

14.12.2018

Domácí

V úterý 11. prosince 2018 se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskutečnila ekumenická modlitba za zesnulého amerického prezidenta George H. W. Bushe, které se zúčastnil i velvyslanec USA v ČR Stephen B. King.

V červnu vstoupí v platnost nový zákon o reorganizaci Vatikánu

13.12.2018

Zahraniční

V červnu 2019 vstoupí v platnost nová legislativa, která celkově reorganizuje vládu Městského státu Vatikán. Účelem je zlepšit církevní služby, aby byly více zaměřené na poslání římského biskupa ve světě.

Papež František navštíví v květnu Bulharsko a Makedonii

13.12.2018

Zahraniční

Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání nejvyšších autorit republik a katolické církve a ve dnech od 5. do 7. května 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Bulharska a Makedonie. 

Papež vyjádřil soustrast nad útoky ve Štrasburku a v Campinasu

13.12.2018

Zahraniční

Papež František rozhodně odsoudil úterní atentát na štrasburském vánočním trhu a vyjádřil hlubokou bolest nad dramatickým útokem v katedrále brazilské arcidiecéze Campinas, kde rovněž v úterý 11. prosince muž s psychickými problémy zastřelil během mše svaté pět věřících a poté si sám vzal život před hlavním oltářem.

Katolický týdeník: Je to, co vlastníme, vážně „naše“?

13.12.2018

Domácí

Jsme v pokušení zesvětšťovat advent i Vánoce a trávit je konzumně. Na druhou stranu vidíme bídu i v naší zemi – pracující za minimální mzdu nebo oběti exekucí. „Nerodí se stromek, ale Ježíš Kristus,“ zdůraznil papež František v homilii při mši v Domě sv. Marty po první neděli adventní.

další aktuality

Zprávy z diecézí