banner sekce
Sekce

Školství

Mediální škola – poslední zápisy

Během měsíce ledna je poslední možnost přihlásit se do salesiánského projektu Mediální škola. Jedná se o dvouletý kurz pro mladé lidi (16-26 let), kteří se chtějí blíže seznámit s teorií a praxí různých forem mediální komunikace.
Publikováno: 5. 1. 2012 1:00
Skládá se ze šesti víkendových setkání (první proběhlo v říjnu, druhé nás čeká na konci ledna), na kterých jsou pro účastníky připraveny přednášky profesionálních hostů, workshopy, hry a dílny přímé práce se sdělovacími prostředky. Cílem projektu je vychovávat mezi mládeží příjemce, schopné kriticky hodnotit obsah a formu mediálních sdělení, animátory, odhodlané předávat toto vnímání druhým, a tvůrce, aktivně se angažující ve světě médií. Témata jednotlivých víkendů zahrnují základní oblasti mediální komunikace: internet, audio, moderování, fotografie, grafika, video, žurnalistika, PR, etika, reklama. Na závěr dvouleté přípravy se uskuteční mediální festival. Termíny jednotlivých víkendů, přihlášky a další informace najdete na adrese www.medialniskola.cz. Elektronický zápis do MeŠ probíhá pomocí systému www.salesianivali.cz za středisko Brno-Žabovřesky. Cena zápisu je 1200 Kč. Je v ní zahrnuta záloha na všech šest kurzů. Cena jednotlivých víkendů bude (pro přihlášené členy MeŠ) vždy 200 Kč. S dalšími otázkami ohledně Mediální školy se můžete obrátit na Anežku Hesovou, tel. +420 775211987 nebo na medialniskola@gmail.com. Koordinátorkou projektu a vedoucí organizačního týmu je Marie Kučerová FMA.

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021