banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Publikováno: 3. 2. 2020 14:00

Rozhovor s Klárou Vobořilovou: Jak se tančí na ledě
Komu by se nelíbily všechny ty krásné blýskavé kostýmy a elegantní piruety. Stejně jako asi každá sportovní disciplína není krasobruslení jen o parádě, ale hlavně o píli a tréninku. Klárka Vobořilová začala bruslit až v sedmi letech, což je opravdu dost pozdě, ale i přesto se stala juniorskou mistryní. Zkusila tančit sama i ve skupině a dokázala se probojovat dokonce až na mistrovství světa. Co vlastně krasobruslení obnáší a jaký trik na ledě je nejzáludnější? To nám prozradila v únorovém rozhovoru.

Výzva IN! pro mobilní konzumenty
A je tu druhý měsíc naší výzvy. První úkol (půl hodiny bez mobilu) byl pro vás, co jste se zapojili, určitě hračka. Pokud jste se ale u něj nudili, druhou, únorovou, výzvu si můžete vyzkoušet společně s přáteli, aby vám čas bez mobilu rychleji utíkal. Koukněte do IN! a zapojte se. :-) Nikdy není pozdě.

No smartfone, No drama, je projekt IN!, který se snaží motivovat mladé k lepšímu využití svého volného času a zároveň chytrému využívání svých mobilních  telefonů.

Postní doba
Každý rok před postní dobou býváme vyzváni k tomu, abychom ji prožili dobře, abychom ten čas nepromarnili. Ve zkratce se to dá shrnout asi tak:

  • modlitba, půst, almužna
  • čas ztišení
  • učení se sebeovládání a odříkání
  • rozjímání o Ježíšově oběti
  • smíření s Bohem
  • dobrá příprava na Velikonoce

Teoreticky to nějak víme, ale co s tím udělat ve svém životě? Jak a proč vlastně máme postní dobu prožít, aby nás přivedla k opravdové radosti nad prázdným hrobem Ježíše? Celá dvoustrana je tomuto tématu věnována a věříme, že všem, kteří ji budou číst, poodhalí význam postní doby.

Únorová zajímavost
Jednou za čtyři roky nemá rok 365 dní, ale do kalendáře se přidá ještě 29. únor a rok má najednou 366 dní. Každý zná klasickou školní poučku, že tropický rok (tedy doba oběhu Země kolem Slunce) trvá 365 a čtvrt dne, a proto se také přidává přestupný rok, aby se vyrovnal rozdíl. Ale ono to není jen tak. Jsou v tom kličky a vysoká matematika. :-)

Láska, Valentýn, život
Co je to láska? Zkuste na tuto otázku opravdu odpovědět. Pro každého může být láska něco jiného a v tom je ta potíž. Někdo mluví o citu mezi matkou a dítětem, jiný o přátelství a další o erotice. Ale když se na všechny ty „lásky“ podíváme zblízka, zjistíme, že všichni jmenujeme pouze projevy lásky. Ale existuje ještě jiná láska. Láska nezištná, ta která dělá dobro a nečeká za to nic. Dělá dobro pro dobro. Tato láska vede k oběti a úsilí o štěstí druhého, je to ten nejvyšší level. To je ta správná výzva pro valentýnské šílenství. Dát druhým svou lásku, čas a pozornost a nic za to nechtít. A Bůh vidí i to, co je skryté.

Krásný, láskou naplněný, únor přeje redakce IN!

Autor článku:
Vojtěch Orlík