František nečekaně požehnal byty rodinám na římské periferii

Papež František v pátek nečekaně navštívil rodiny na římské periferii Ostia. Požehnal zde zhruba dvanáct bytů, jako to dělají v této oblasti kněží ve velikonoční době.
Publikováno: 22. 5. 2017 12:15

Foto: L´Osservatore Romano

„Obyvatelé byli dnes velmi překvapeni, když po zazvonění zvonku uviděli namísto faráře papeže,“ informuje o páteční události Vatikán. Dva dny předem umístil místní farář na dveře obecnou informaci o žehnání bytů, jako to dělá každý rok.  

„Papež se ‚stal farářem‘: jednoduše pobyl s rodinami, požehnal dvanáct bytů. Jako dar zde zanechal růženec. S humorem se omlouval za vyrušení. Přítomné však ujistil, že respektuje ticho, které je v domě předepsané po obědě,“ píše se v tiskové zprávě.

Návštěva byla součástí tzv. pátků milosrdenství. Ve Svatém roce začal František navštěvovat každý měsíc lidi, kteří se nějakým způsobem ocitli na okraji. Tyto návštěvy, ve kterých pokračuje dodnes, jsou inspirovány skutky tělesného a duchovního milosrdenství.

Žehnání rodin a příbytků může vykonat každý kněz. Na mnoha místech navštěvuje duchovní rodiny v určitém období, například okolo slavnosti Zjevení Páně (začátek ledna).

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce; foto: L´Osservatore Romano)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020