František nečekaně požehnal byty rodinám na římské periferii

22. 05. 2017
Papež František v pátek nečekaně navštívil rodiny na římské periferii Ostia. Požehnal zde zhruba dvanáct bytů, jako to dělají v této oblasti kněží ve velikonoční době.

Foto: L´Osservatore Romano

„Obyvatelé byli dnes velmi překvapeni, když po zazvonění zvonku uviděli namísto faráře papeže,“ informuje o páteční události Vatikán. Dva dny předem umístil místní farář na dveře obecnou informaci o žehnání bytů, jako to dělá každý rok.  

„Papež se ‚stal farářem‘: jednoduše pobyl s rodinami, požehnal dvanáct bytů. Jako dar zde zanechal růženec. S humorem se omlouval za vyrušení. Přítomné však ujistil, že respektuje ticho, které je v domě předepsané po obědě,“ píše se v tiskové zprávě.

Návštěva byla součástí tzv. pátků milosrdenství. Ve Svatém roce začal František navštěvovat každý měsíc lidi, kteří se nějakým způsobem ocitli na okraji. Tyto návštěvy, ve kterých pokračuje dodnes, jsou inspirovány skutky tělesného a duchovního milosrdenství.

Žehnání rodin a příbytků může vykonat každý kněz. Na mnoha místech navštěvuje duchovní rodiny v určitém období, například okolo slavnosti Zjevení Páně (začátek ledna).

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce; foto: L´Osservatore Romano)

Autor článku: Ondřej Mléčka